RSS
Paź
28

Czy można usunąć makijaż permanentny

Makijaż permanentny to świetny sposób na poprawienie swojego wyglądu, jednak z czasem wiele pań decyduje się na jego usunięcie z różnych przyczyn. W wielu przypadkach zostaje on bowiem wykonany w niezadowalający sposób, nadając tym samym twarzy bardzo nienaturalnego wyglądu. Czy można usunąć makijaż permanentny? Usuwanie makijażu permanentnego jest jak najbardziej możliwe np. przy pomocy zabiegu lub specjalnego preparatu chemicznego.

Niestety usuwanie makijażu permanentnego przy użyciu lasera powoduje, iż pigment pozostaje w ciele pacjentki, dlatego też lepiej zdecydować się na drugą metodę.

Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na usunięcie makijażu permanentnego?

Sposób usunięcia makijażu permanentnego zawsze dobierany jest indywidualnie podczas konsultacji, jednak warto wiedzieć o tym, iż najlepiej w tym przypadku sprawdza się metoda ekstrakcji chemicznej. Podczas wyboru odpowiedniej metody warto jednak wziąć pod uwagę:

  • głębokość zaaplikowanego pigmentu
  • kolor pigmentu
  • czynniki anatomiczne

Preparat do usuwania makijażu permanentnego

Przy pomocy chemicznej ekstrakcji możliwe jest całkowite usunięcie z organizmu pigmentu, dzięki czemu efekty są naprawdę zadowalające. Decydując się jednak na usuwanie makijażu permanentnego, warto sprawdzić, czy stosowany w gabinecie preparat posiada wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikaty, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Jak wygląda zabieg usunięcia makijażu permanentnego?

Usuwanie makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu w górne warstwy naskórka specjalnego preparatu, który zostaje zaabsorbowany przez pigmentowane komórki naskórka. Tuż po wprowadzeniu preparatu dochodzi do zmiękczenia barwnika, który zaczyna się kumulować, a następnie wydostaje się na powierzchnię skóry. Niezwykle ważne jest również to, iż preparat, który zostaje wprowadzony w skórę, powoduje jej natychmiastową regenerację. Tuż po zabiegu niezwykle ważne jest to, aby w odpowiedni sposób dbać o swoją skórę, stosując odpowiednio dobrany krem ochronny.

Niezbędna ilość zabiegów

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, ile zabiegów usuwania makijażu permanentnego należy wykonać, aby całkowicie się go pozbyć. Oczywiście zależy to przede wszystkim od wielkości makijażu, jego koloru oraz głębokości wprowadzonych pigmentów. Zazwyczaj jednak usuwanie makijażu permanentnego zamyka się w ciągu 3-4 zabiegów, które powinny być wykonywane w równym odstępie czasu (od 4 do 8 tygodni). O ilości zabiegów decyduje oczywiście osoba przeprowadzająca usuwanie makijażu permanentnego. Największą zaletą takiego zabiegu jest fakt, iż po jego przeprowadzeniu na skórze nie pozostają żadne blizny, a efekty są naprawdę zaskakujące. Dzięki postępowi w dziedzinie kosmetologii usunięcie makijażu permanentnego jest niezwykle łatwe, co jeszcze kilkanaście lat temu było praktycznie niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *