RSS
Lis
21

Czy warto zdecydować się na powiększenie piersi

Chirurgia estetyczna w obecnych czasach osiągnęła poziom mistrzowski. Pomaga wielu ludziom, zarówno tym, którzy wymagają operacji maskującej blizny, muszą uporać się z powypadkowymi niedoskonałościami, ale również tym, którzy chcą mieć piękniejsze ciało.

Powiększanie piersi wciąż jest jedną z najpopularniejszych operacji plastycznych, współczesne narzędzia pozwalają na szybkie wykonanie tego zabiegu oraz szybką rekonwalescencję. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy taka operacja jest odpowiednim rozwiązaniem. To odpowiedzialna decyzja, warto rozważyć wszystkie plusy i minusy.

Kompleksy, których nie da się wyeliminować

Każdy człowiek posiada jakiś kompleks, nie lubi pewnej części swojego ciała, czy też wstydzi się jej. To całkowicie naturalne, jednak wiele rzeczy można zmienić własnymi siłami. Samodzielnie można z powodzeniem zredukować wagę i ukształtować sylwetkę, wystarczy stosować odpowiednią dietę i posiadać  dobrze ułożony plan treningowy. Wygląd cery z łatwością zakryje się makijażem, włosy i paznokcie – zmiany są niezwykle łatwe. Jednak są takie części ciała, których nie można przekształcić i zmienić. Jeśli chodzi o biust, można go ujędrnić ćwiczeniami oraz odpowiednimi kremami. Jednak powiększenie piersi naturalnymi sposobami jest niemożliwe. Wiele kobiet żyje w przekonaniu, iż operacje plastyczne są złe. Mimo tego, że nie akceptują swojego wyglądu, źle czują się z małymi piersiami, to boją się operacji. Obawy nie są jednak związane z bólem, czy kosztami. Główną obawą przed powiększeniem piersi jest opinia społeczeństwa, które może krytykować takie zachowanie. Psychologowie zgodnie stwierdzają, iż wiele osób jest w stanie męczyć się ze swoimi kompleksami przez całe życie i nic z nimi nie robić właśnie przez opinię publiczną. Takie działanie może prowadzić do depresji, obniżenia pewności siebie. Nie warto przejmować się opinią innych, należy czuć się dobrze we własnym ciele. Współczesna chirurgia pozwala na wiele operacji, a powiększanie piersi powoli przestaje być zakazanym tematem. Coraz więcej kobiet, w tym również celebrytek, otwarcie przyznaje się do operacji biustu. Ten zabieg przestaje być uważany za niepotrzebną operację, a powoli dostrzega się jego psychologiczne podłoże. Powiększanie piersi może sprawić, że kobieta poczuje się seksownie, kobieco, będzie bardziej pewna siebie, a przede wszystkim będzie akceptowała własne ciało. Wszczepienie implantów jest także bardzo popularne wśród kobiet, które są po zabiegu usunięcia piersi, albo też cierpią z powodu asymetrii biustu.

Strach przed zabiegiem?

Wiele kobiet zdecydowałoby się na powiększanie piersi, gdyby nie strach przed zabiegiem. Obawy są naturalne, jednak oswojenie się z tematem i poznanie szczegółów dotyczących operacji może znacznie pomóc. W dzisiejszych czasach operacja powiększania piersi jest jednym z łatwiejszych zabiegów, zazwyczaj trwa  do dwóch godzin. Warto udać się na konsultacje lekarskie, aby otrzymać odpowiedzi na najważniejsze pytania. Zanim się to stanie, można poczytać o powiększeniu biustu na stronach należących do renomowanych i zaufanych chirurgów plastycznych. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego chirurga, stąd też istotne, aby posiadał on swoją witrynę internetową i udzielał szczegółowych informacji o zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *