RSS
Wrz
01

Czym zajmuje się endermologia?

Endermologia jest masażem podciśnieniowym oddziałującym na tkankę łączną skóry. Za pomocą tego zabiegu można zlikwidować cellulit, poprawić wygląd sylwetki, a nawet zmienić kontur twarzy. Endermologia jest niezwykle popularnym zabiegiem wykonywanym w najlepszych gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Zabieg endermologii oprócz swojego oczywistego działania odchudzającego i ujędrniającego ma również znaczenie terapeutyczne gdyż zmniejsza różnego rodzaju bóle (bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe oraz reumatyczne). Zabieg wykonywany jest również w celu leczenia uszkodzonych ścięgien oraz więzadeł, likwidowania bólu szyi, kolan, stóp i dłoni

Najczęściej jednak jest on wykonywany w celu usunięcia cellulitu oraz wymodelowania sylwetki. Podczas zabiegu fibroblasty, są stymulowane aby produkować włókna kolagenowe. To fibroblasty produkują kolagen oraz elastynę odpowiedzialną za elastyczność oraz sprężystość skóry.

W jaki sposób wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pacjent ubrany jest w obcisły, przylegający do ciała kombinezon. Cały masaż wykonywany jest przy pomocy głowicy, która jest stymulowana komputerowo. Głowica składa się z dwóch ruchomych rolek jak również z komory ssącej. W czasie zabiegu wytwarzane jest ciśnienie i wówczas fałd skórny zostaje zassany między rolki. Skóra jest rolowane zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Dzięki czemu zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Wówczas tkanka pobudzana jest do regeneracji. W zależności od tego jaka partia ciała jest masowana w odpowiedni sposób ustawia się intensywność masażu.

Ile trwa zabieg?

W zależności od tego jaka partia ciała poddawana jest zabiegowi zabieg trwa od trzydziestu minut w górę. Koszt jest zróżnicowany od tego w jakim gabinecie oraz jakim sprzętem jest wykonywany.

Do najbardziej znanych efektów zabiegu wymienić można pobudzenie metabolizmu co skutkuje również przyśpieszeniem spalania tkanki tłuszczowej.

podczas zabiegu redukcji ulega cellulit tłuszczowy, sylwetka ulega poprawie, jest bardziej wytmodelowana, można zaobserwować wzrost elastyczności skóry. Obserwuje się również redukcję obrzęków i likwidację tak zwanefo cellulitu wodnego. Ponadto zaletą endermologii jest to, że poprawia krążenie jak również polecana jest w celu regeneracji ciała po zabiegu liposukcji.

Jak często wykonywać zabieg endermologii?

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od tego w jakim celu zabieg jest wykonywany, oraz od stopnia zaawansowania dolegliwości. Najczęściej polecane są całe serie zabiegów czyli od 10 do 12 rozłożonych w czasie. Zabiegi mogą być wykonywane nawet dwa razy w tygodniu. Aby podtrzymać uzyskany efekt zaleca się profilaktycznie powtórzyć zabieg 1-2 razy w miesiącu.Warto udać się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego i zapytać o zabiegi endermologii. Ich skuteczność sprawiła, że jest on w ofercie wielu gabinetów. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić wszystkie certyfikaty oraz uprawnienia gabinetu do ich wykonywania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *