RSS
Wrz
17

Dlaczego implanty zębów to optymalne uzupełnienie protetyczne?

Implanty zębów to obiektywnie najlepszy rodzaj uzupełnienia protetycznego, jaki obecnie można spotkać na rynku stomatologicznym. Warto zastosować je w przypadku braku jednego lub kilku zębów w łuku, a nawet całkowitego bezzębia.

Zalety implantów zębowych

Implanty zębów mogą stanowić samodzielne uzupełnienie lub bazę po mosty czy protezy. Ich zastosowanie ma o wiele więcej walorów niż jakakolwiek inna metoda protetyczna. Przede wszystkim wszczep jest uzupełnieniem stałym, doskonale imitującym naturalny ząb. Chodzi nie tylko o kwestie estetyczne, ale również zdrowotne. Korona implantu doskonale spełnia swoją rolę w procesie gryzienia i przeżuwania pokarmu. Ponadto współpracuje z całym zgryzem powodując, że siły żucia są rozłożone równomiernie, dzięki czemu zęby naturalne nie są za mocno obciążone. Warto wspomnieć także o aspekcie psychologicznym. Posiadacze implantów zębowych nie muszą obawiać się krępujących sytuacji, których doświadczają osoby mające nieuzupełnione braki zębowe, bądź noszące protezy. Więcej szczegółowych informacji na temat implantów, ich zalet oraz efektów leczenia, można znaleźć na stronie:http://www.zietekclinic.com/implantologia/implanty-zebow/. Klinika posiada ogromne doświadczenie w stosowaniu omawianej metody leczenia.

Czym są implanty zębów i jak długo wytrzymują?

Implant zębów jest wszczepem tytanowym, który umieszcza się bezpośrednio w kości. Po pełnej integracji, obciąża się go koroną. Wszczep pełni rolę korzenia i może wytrzymać nawet całe życie pacjenta, jeżeli oczywiście zostaną spełnione odpowiednie warunki. Tytan jest materiałem doskonale tolerowanym przez ciało ludzkie, traktowanym jak część własnego organizmu. Koronę zazwyczaj wymienia się co około 20 lat. To, czy implant wytrzyma wiele lat doskonale pełniąc swoją funkcję, zależy w dużej mierze od pacjenta. Konieczne jest rygorystyczne przestrzeganie higieny jamy ustnej oraz okresowe zgłaszanie się na kontrole. Zaleca się również rzucenie palenia papierosów. Zlekceważenie tych wskazówek może doprowadzić do stanu zapalnego, a w rezultacie odrzucenia wszczepu. To strata dla zgryzu,ale również dla finansów. Koszty implantów razem z koroną obecnie nie schodzą poniżej kilku tysięcy złotych.

Czy każdy może mieć implanty zębów?

Przeciwwskazaniami do wykonania wszczepu tytanowego są takie czynniki, jak:

  • niedostateczna higiena jamy ustnej
  • nowotwór
  • ciąża
  • stany zapalne jamy ustnej
  • choroby uniemożliwiające wykonanie zabiegu, jak np. niektóre schorzenia psychiczne

Jeżeli chodzi o wiek, to nie istnieje górna granica, która uniemożliwiałaby dokonanie zabiegu. U bardzo młodych ludzi warto poczekać na zakończenie procesu rozwoju kośćca. Względnym przeciwwskazaniem może być niedostateczna ilość kości, wymagana do wszczepienia implantu zębowego, jednakże w takich wypadkach niejednokrotnie istnieje możliwość wykonania zabiegu,poprawiającego warunki w jamie ustnej. Niektórzy lekarze nie godzą się również na dokonanie wszczepu osobom palącym papierosy, ponieważ w takim wypadku znacznie zwiększa się ryzyko odrzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *