RSS
Paź
19

Do czego wykorzystuje się laser frakcyjny co2?

Piękna skóra pozbawiona zmarszczek, niedoskonałości oraz cellulitu i rozstępów to marzenie niejednej kobiety, jednak stosowanie nieodpowiednich kosmetyków oraz niewłaściwa dieta nie odbijają się zbyt korzystnie na jej wyglądzie. W takim przypadku warto zdecydować się na zabieg w gabinecie dermatologicznym, który pomoże doprowadzić skórę do pożądanego wyglądu.

Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się laser frakcyjny co2, którego efekty działania mogą być naprawdę bardzo zaskakujące. Do czego wykorzystuje się laser frakcyjny co2? Jak wygląda zabieg przy jego użyciu i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest laser frakcyjny co2?

Laser frakcyjny to bardzo nowoczesne urządzenie, które pomaga dogłębnie zregenerować skórę, a także stymuluje ją do produkcji kolagenu odpowiedzialnego za jej jędrność i elastyczność. Przy pomocy lasera frakcyjnego można zmniejszyć widoczność zmarszczek i blizn potrądzikowych, wzmocnić włosy, a także spłycić widoczność rozstępów oraz cellulitu.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Wśród najważniejszych wskazań do leczenia laserem frakcyjnym co2 można wymienić przede wszystkim:

  • blizny potrądzikowe i pooperacyjne
  • zmarszczki widoczne na twarzy
  • wiotkość skóry w okolicach powiek
  • rozszerzone pory
  • rozstępy
  • cellulit
  • po słoneczne przebarwienia

Jak wygląda zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego?

Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczna jest wizyta konsultacyjna w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań, o których można przeczytać, odwiedzając stronę http://drlidiarajzer.pl/frakcyjny-laser-co2. Jeśli lekarz nie znajdzie żadnych przeciwwskazań, to możliwe jest przeprowadzenie zabiegu. W pierwszej kolejności należy zaaplikować na skórę specjalny krem znieczulający, ponieważ sam zabieg nie należy niestety do najprzyjemniejszych i bardzo często towarzyszy mu ból. Po upływie około 30 minut krem zostaje usunięty i możliwe jest przeprowadzenie właściwego zabiegu. Na czym jednak polega zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego co2? Podczas zabiegu wiązka lasera dziurkuje skórę tysiącami mikro uszkodzeń, pozostawiając jednak pomiędzy nimi nienaruszoną tkankę. Dzięki temu skóra może się bardzo szybko regenerować i już po kilku dniach zyskuje całkowicie nowy wygląd. Laser frakcyjny może zostać zastosowany nie tylko na skórę twarzy, ale również na całe ciało w zależności od tego, z jakim problemem zmaga się pacjentka. Tuz po zabiegu skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona, jednak należy liczyć się również z tym, iż może pojawić się na niej krew. W ciągu kilku dni nieprzyjemne objawy powinny zniknąć, jednak proces regeneracji może trwać nieco dłużej. Lekarze zalecają, aby przez kilka dni nie opuszczać w ogóle domu, ponieważ skóra nie wygląda zbyt dobrze.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy w szczególny sposób dbać o skórę, aby mogła się ona jak najszybciej zregenerować. Lekarz może zlecić stosowanie określonych produktów kosmetycznych, jednak niezwykle ważne jest w tym czasie to, aby zrezygnować z wystawania skóry na działanie promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *