RSS
Lis
01

Jak dbać o makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny (mikropigmentacja) ma za zadanie przede wszystkim podkreślić urodę i zamaskować niedoskonałości. Jednak żeby spełnił on swoją rolę musi być regularnie poddawany pielęgnacji, a ta nie może kończyć się chwilę po wykonaniu zabiegu. Zachowanie skóry w doskonałej kondycji i dbanie o jej elastyczność, jędrność i nawilżenie okazują się być kluczowe dla świeżego i naturalnego wyglądu barwnika utrzymującego się pod skórą.

Czym jest makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny to zabieg, w którym do określonych fragmentów skóry wprowadza się specjalny barwnik. Inaczej niż podczas wykonywania tatuażu pigment aplikowany jest w płytsze warstwy skóry, dzięki czemu efekt jest bardziej naturalny. Taki rodzaj makijażu ma na celu podkreślenie urody, ale również skorygowanie niedoskonałości. Z pewnością jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na wykonywanie codziennie tradycyjnego makijażu, chcą wyglądać dobrze w każdej sytuacji, albo też nie mają talentu do podobnych zabiegów kosmetycznych na co dzień. Obecnie w gabinetach i salonach kosmetycznych coraz częściej wykonuje się makijaże permanentne ust, oczu i brwi.

Makijaż permanentny brwi powinien kształtem przypominać naturalny łuk brwiowy. Zaokrąglone, lekko unoszące się ku skroniom brwi permanentne nadają wrażenie liftingu całej twarzy. Z kolei w miejscu, gdzie jest widoczny brak włosków, można wykonać korektę uzupełniając powyższe ubytki.

Makijaż permanentny brwi – jak pielęgnować?

Oddziaływanie promieni słonecznych, szybka przemiana materii, starzenie się skóry wraz z wiekiem, a nawet łatwość w absorbowaniu barwnika to czynniki silnie wpływające na trwałość wykonanego makijażu permanentnego. Chcąc zachować świeżość i naturalność efektów zabiegu bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja i niedopuszczenie do wyblaknięcia pigmentu. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się stosowanie produktów, które w swoim składzie zawierają składniki działające antyrodnikowo i odżywczo.

Makijaż permanentny można zatem pielęgnować przy pomocy:

  • oleju lnianego – posiada właściwości nawilżające i wygładzające, a ponadto zwalcza wolne rodniki, opóźniając proces starzenia się skóry, poprawia jej koloryt oraz minimalizuje zmarszczki mimiczne;
  • oleju różanego – który uszczelnia naczynia krwionośne, zmniejsza zaczerwienienia, a także ujędrnia, nawilża i regeneruje skórę;
  • oleju z awokado – jest to olej bogaty w witaminy A, C, E, witaminy z grupy B, kwas oleinowy i palmitynowy, za sprawą których zapobiega nadmiernej utracie wody, nawilża skórę, stymuluje podziały komórkowe, uzupełnia niedobory nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny chroniąc skórę przed fotostarzeniem.

Odżywiona, odpowiednio nawilżona i zregenerowana skóra jest więc gwarancją zachowania kolorytu i wyrazistych konturów wykonanego profesjonalnie makijażu permanentnego. Warto również mieć na uwadze, że składniki o podobnym działaniu, znaleźć można w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji tatuażu. Preparaty takie korzystnie wpływają na trwałość wykorzystywanych przy tatuowaniu pigmentów, więc świetnie sprawdzą się także podczas dbania o skórę po zabiegu makijażu permanentnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *