RSS
Lis
07

Jakie zabiegi oferuje chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna jest znaną dziedziną medycyny zajmującą się różnego rodzaju korektą defektów ciała. Chirurgia plastyczna pomaga nie tylko w przypadku defektów wrodzonych ale również w przypadku defektów nabytych podczas wypadków. Chirurgia plastyczna znacznie potrafi poprawić komfort psychiczny, samopoczucie osób u których defekty w wyglądzie powodują dyskomfort psychiczny.

Jakie są popularne zabiegi medycyny estetycznej:

– liposukcja – jest to zabieg popularny nazywany często odsysaniem tłuszczu. Tłuszcz jest odsysany z wybranych przez pacjenta części ciała. Zabieg przeprowadzany jest przez chirurga plastycznego po konsultacji z pacjentem oraz precyzyjnej analizie jego stanu zdrowia;

– korekcje plastyczne które są wykonywane w obrębie twarzy. Korekcji podlegają derekty wrodzone np. odstające uszy, krzywy noc, bądź defekty nabyte np. w czasie wypadków

– lipotransfer – jest zabiegiem modelowania sylwetki, skuteczni modeluje, wyszczupla oraz ujędrnia zwiotczałą skórę. Zabieg ten polega na autologicznym przeszczepie tkanki tłuszczowej który ma za zadanie przeciwdziałać oznakom starzenia. Lipotransfer to również metoda leczenia objawów żylaków które są udach bądź podudziach.

– lifting chirurgiczny – jest zabiegiem usuwania nadmiaru obwisłej oraz zwiotczałej skóry w różnych partiach ciała;

– implanty chirurgiczne polega na wszczepianiu różnego rodzaju implantów np. silikonowych implantów piersi

Zabieg wszczepienia implantów przeprowadzany jest albo w znieczuleniu miejscowym albo w ogólnym w zależności od rodzaju i miejsca wszczepienia implantu. Najczęściej można wykonać w obszarach: policzki, broda, piersi.

Więcej o zabiegach chirurgii plastycznej można przeczytać na stronie https://klinikamagnuccy.pl/chirurgia-plastyczna/ .

Operacji plastycznych wymagają również osoby, które mają rozległe poparzenia, blizny

osoby, które miały nowotwory złośliwe powłok skóry

ofiary różnych wypadków z obrażeniami głowy, twarzy i kończyn,

osoby które przeszły amputacje bądź miały przerwane ścięgna

ludzie którzy urodzili się z wadami wrodzonymi, na przykład rozszczepionymi wargami bądź wadami rozwojowymi,

Częściej z operacji plastycznych korzystają kobiety, z wyższym wykształceniem, powyżej 30 roku życia. Ale również i mężczyźni przekonują się do zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej. Również osoby starsze, które pragną “odzyskać młodość: coraz chętniej zaglądają do gabinetów chirurga plastycznego. Powoli staje się to normalne i nie budzi zdziwienia wśród rodziny i znajomych.

Z operacji plastycznych mogą korzystać osoby które chcą poprawić swoją urodę, dla własnego lepszego samopoczucia, bowiem widoczne niedoskonałości wyglądu mogą wywoływać kompleksy, wpływające niekorzystnie na samopoczucie psychiczne. Pojawiać się mogą również choroby psychosomatyczne a także czasami problemy natury psychologicznej oraz emocjonalnej. Wszystko to może rzutować na relacje międzyludzkie a w konsekwencji utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *