RSS
Paź
23

Kiedy decydować się na piaskowanie zębów?

Piękne i pozbawione przebarwień zęby to efekt, którego nie da się uzyskać poprzez bardzo dokładne mycie zębów, ponieważ na szkliwie wraz z wiekiem zaczyna tworzyć się płytka nazębna, której przy pomocy szczoteczki nie da się usunąć. Z pomocą przychodzi jednak zabieg piaskowania zębów, który daje bardzo dobre efekty. Na czym jednak polega piaskowanie zębów? Kiedy decydować się na piaskowanie zębów?

Czym jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie to zabieg, który polega na usunięciu z powierzchni szkliwa osadów nazębnych oraz przebarwień przy pomocy specjalnego urządzenia, czyli piaskarki. Przy pomocy piaskowania można pozbyć się kamienia nazębnego, który mogą wywoływać różne czynniki.

Czym jest płytka nazębna i w jaki sposób powstaje?

Płytka nazębna to osad, który najczęściej ma brązowe zabarwienie i powstaje ona poprzez zmieszanie się ze sobą resztek pokarmowych z bakteriami. Bakterie z czasem mogą doprowadzić do rozwoju bardzo niebezpiecznych chorób, dlatego też czym prędzej należy pozbyć się wspomnianej płytki nazębnej. Niestety przy pomocy szczoteczki do zębów i specjalnej pasty nie da się jej pozbyć, dlatego też w takim przypadku należy skorzystać z zabiegu piaskowania zębów.

Kiedy należy zdecydować się na piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów wskazany jest przede wszystkim wtedy, gdy na zębach zaczyna pojawiać się nalot o żółtawo-brązowym zabarwieniu. Wśród osób, które najbardziej narażone są na powstawanie płytki nazębnej, należy wymienić przede wszystkim:

  • palaczy osoby
  • które piją bardzo duże ilości kawy, mocnej herbaty i czerwonego wina
  • osoby, które noszą aparat ortodontyczny
  • osoby, które chciałyby przeprowadzić zabieg wybielania zębów


Zabieg piaskowania zębów wskazany jest do przeprowadzania raz na kilka miesięcy,
ponieważ jedynie w taki sposób można pozbyć się nieestetycznie wyglądających przebarwień. Najlepszym wyjściem z sytuacji byłaby rezygnacja z palenia oraz picia wymienionych napoi, jednak w pozostałych przypadkach jest to raczej niemożliwe.

Czy piaskowanie zębów to bolesny zabieg?

Piaskowanie zębów to bardzo bezpieczny zabieg, który w ogóle nie boli, jednak w przypadku bardzo wrażliwych osób może pojawić się pewnego rodzaju dyskomfort. Z kolei, jeśli chodzi o cenę takiego zabiegu, to jest ona uzależniona głównie od danego gabinetu stomatologicznego. Więcej na ten temat można przeczytać, odwiedzając stronę http://drwojcik.pl/oferta/stomatologia/piaskowanie-zebow.

Jak wygląda zabieg piaskowania zębów?

W trakcie trwania zabiegu specjalne urządzenie rozpyla w jamie ustnej pod wpływem ciśnienia drobny proszek, który ma możliwość dotarcia do najbardziej niedostępnych miejsc w jamie ustnej. Zużyty piasek zostaje następnie odsysany, a cała procedura zamyka się w ciągu kilkunastu minut. Tuż po zabiegu konieczne jest zastosowanie lakierowania, które pomoże wzmocnić zęby.

Po zabiegowe zalecenia

Przez kilka godzin po piaskowaniu zębów pacjent nie może palić papierosów, a także spożywać kawy, mocnej herbaty oraz wina. Dlaczego jest to aż tak ważne? Z tego względu, gdyż po zabiegu zęby są bardzo podatne na przebarwienia. Aby efekty zabiegu jak najdłużej się utrzymały najlepiej zrezygnować całkowicie ze wspomnianych używek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *