RSS
Lis
30

Kiedy najlepiej zrobić makijaż permanentny

Często słyszymy o makijażu permanentnym, ale nie w każdym przypadku jesteśmy do niego przekonane. Powód może być bardzo prosty – niedostateczna wiedza o tym zabiegu jak i brak czasu na jego wykonanie. Specjalnie dla Was postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie: kiedy warto zrobić makijaż permanentny?

Czym jest makijaż permanentny?

Najprościej tłumacząc – jest to zabieg upiększający, który polega na wykonaniu makijażu, który utrzymuje się nawet przez kilka lat. Makijaż tego typu najczęściej wykonywany jest na oczach, brwiach i ustach.  Cena takiego zabiegu jest dość wysoka, ale za to efekt długotrwały. Do wykonania makijażu permanentnego używane są tylko i wyłącznie barwniki naturalne, które produkowane są ściśle według standardów UE. Dzięki zastosowaniu naturalnych barwników można mieć stu procentową pewność, że na skórze nie wystąpi reakcja alergiczna. Warto również wiedzieć o tym, że makijaż permanentny oczu i ust utrzymuje się od 2 do 5 lat, zaś na brwiach maksymalnie do 2 lat.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Barwniki używane do wykonania makijażu permanentnego wprowadzane są pod skórę przy pomocy specjalnego urządzenia, które jest bardzo precyzyjne. Barwnik pod skórę podawany jest metodą cieniowania lub w przypadku brwi metodą piórkowo-kreskową. Dzięki temu zabieg trwa stosunkowo krótko, powoduje jedynie minimalny obrzęk. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby podczas jednego zabiegu połączyć obie metody wykonywania makijażu permanentnego.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Przed zdecydowaniem się na wykonanie makijażu permanentnego należy dobrze nawilżyć skórę. Można do tego celu użyć kremu ochronnego. Jeśli natomiast chcesz wykonać makijaż ust nie używaj na kilka dni przed zabiegiem szminek i błyszczyków, bo mogą działać wysuszająco na śluzówkę. W dniu planowanego makijażu nie należy zażywać leków i substancji, które rozrzedzają krew. Ponadto warto zaznaczyć, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Niemniej jednak po wykonaniu makijażu permanentnego mogą wystąpić lekkie podrażnienia i zaczerwienienia. Czasami zdarzają się również opuchlizny. Na szczęście te efekty ustępują już kilka godzin po wykonaniu zabiegu. Należy także pamiętać o tym, aby przez minimum 2 dni po zabiegu bardzo mocno nawilżać skórę – najlepiej kosmetykami, które zaleciła linergistka. Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium oraz zabiegów SPA.

Trzeba również pamiętać o tym, aby makijaż permanentny wykonać w renomowanym salonie, gdzie zatrudnieni są specjaliści w tej dziedzinie. Dzięki temu mamy pewność, że pigment będzie odpowiednio dobrany do karnacji jak i koloru włosów. Już dziś koniecznie umów się na zabieg makijażu permanentnego, jeśli Twoje brwi nie są zbyt piękne, a usta mało widoczne. Z pewnością będziesz zadowolona z uzyskanych efektów, które na skórze utrzymują się przez kilka lat. Z pewnością nie będziesz żałować, że w końcu zdecydowałaś się na ten innowacyjny zabieg, jakim jest właśnie makijaż permanentny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *