RSS
Lis
05

Kiedy warto zdecydować się na plastykę powiek?

Ludzie generalnie postrzegają swoją twarz, jako odbicie tego, co czują. W społeczeństwie twarz jest najbardziej charakterystyczna i zwykle zauważana podczas pierwszego spotkania z kimś. Ludzie, którzy cierpią z powodu worków i ciężkości powiek mogą być pewni, że plastyka powiek jest skutecznym rozwiązaniem ich kłopotów. Chirurgia powiek może pomóc przywrócić młodzieńczy wygląd twarz, aby uzyskać głębsze, świeżo wyglądające i młodzieńcze oblicze.

Około 30 roku życia kobiety i mężczyźni mogą zauważyć zaciemnienie lub opadanie skóry wokół oczu, co stanowi istotny wkład w obraz zmęczenia i utratę witalności.

Plastyka powiek, czyli blefaroplastyka kosmetyczna

W miarę upływu czasu skóra zaczyna się osłabiać, tracić elastyczność i wsparcie kolagenu. Człowiek zaczyna zauważać zmarszczki szczególnie wokół okolic twarzy i oczu. W szczególności w obszarze oczu trudno jest ukryć obwisłość skóry, dlatego wielu pacjentów decyduje się pokryć je różnymi warstwami makijażu. Wypełniacze są używane w celu poprawy tego nieefektownego wyglądu, ale okazują się daremne w zapewnieniu długoterminowych wyników. Sfrustrowany wyglądem oczu, pacjent może zdecydować się na operację powiek. Procedura zabiegu chirurgii plastyki kosmetycznej ma na celu poprawienie ogólnego wyglądu oka, zapewniając młodzieńczy i energetyczny wynik. Jest to procedura wyboru, która nie będzie objęta ubezpieczeniem, ponieważ jest wykonywana w ambulatorium chirurgicznym.

Operacja – plastyka powiek

Opadanie powiek może wpływać nie tylko na wygląd kosmetyczny, ale również na funkcjonalność oka. Kiedy dana osoba cierpi z powodu niedomagania górnej powieki, codzienne czynności, takie jak wybór stroju, śniadanie, jazda, noszenie okularów i oglądanie telewizji, mogą stać się niemal niemożliwe. Plastyka powiek to operacja powieki która ma na celu usunięciu nadmiaru obwisłej skóry i tkanki tłuszczowej. Procedura blefaroplastyki może być wykonana w celu zwiększenia funkcjonalności i wyglądu oka. Operacja powiek jest zwykle wykonywana u pacjentów w wieku około 35 lat, jednakże procedura oka może być wykonana także u młodszych pacjentów.

Kiedy opadające powieki zaburzają postrzeganie swojej osoby, chirurg plastyczny może szybko i łatwo przywrócić obraz młodzieńczej żywotności podczas plastyki powiek, znanej również, jako blefaroplastyką.

Operacja powiek może pomóc w następujących kwestiach:

  • Usunąć luźną i zwiotczałą skórę w górnych powiekach, która mogłaby wydawać się przewlekle zmęczona.
  • Poza nieatrakcyjnym wyglądem związanym z nadmierną skórą górne powieki mogą poważnie utrudnić widzenie.
  • Usuwanie lub przesuwanie nadmiaru tłuszczu wokół powiek i znaczne zmniejszenie obrzęków, co z kolei prowadzi do wypoczętego i odświeżonego wyglądu.
  • Poprawia wygląd powiek dolnych poprzez usunięcie nadmiar tkanki tłuszczowej, likwidując tzw. worki tłuszczowe pod oczami.
  • Nadmiar tkanki na powiekach nie uniemożliwi już nałożenie makijażu.

Kto może zdecydować się na Blepharoplastykę?

Procedura jest najlepsza dla osoby o dobrym zdrowiu fizycznym, która ma realistyczne oczekiwania, co do wyniku procedury. U niektórych pacjentów operacja plastyczna powiek może stanowić leczenie poprawienia widoczności, osłabionej przez opadające powieki. Osobą, która nie może poddać się zabiegowi plastyki powiek, dotyczy pacjenta cierpiącego na wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, zaburzenia krążenia, choroby sercowo-naczyniowe lub choroby tarczycy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych, należy mieć realistyczne oczekiwania i omówić prawdopodobne wyniki z chirurgiem. Dla większości osób, operacja na powiekach oka jest udaną procedurą, wymagającą zazwyczaj jednodniowego pobytu w szpitalu. Obszar oka jest jednak delikatny i trzeba czasu – nawet kilka tygodni – zanim oceni się w pełni wyniki.  Można jednak spodziewać się, że zabieg ma trwałe i pożądane rezultaty, ponieważ tłuszcz odpowiedzialny za obrzęki i worki pod oczami nie powróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *