RSS
Kwi
02

Kto może korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

scrunched-eyes-1431449

To czym zajmuje się medycyna estetyczna nie jest żadną tajemnicą. Może jest to dość tajemniczo brzmiący termin, dawniej pojawiający się jedynie w programach o gwiazdach, celebrytach. Dzisiaj medycyna estetyczna otwiera swoje wrota dla przeciętnego człowieka, który pragnie coś poprawić w swoim ciele, zmienić coś na lepsze w swoim wyglądzie, a nie ingerować tak mocno jak to się dzieje w przypadku chirurgii plastycznej. Głównym zadaniem jakie ma medycyna estetyczna jest podnoszenie jakości życia osób zdrowych.

Zabiegi z tej dziedziny medycyny powinni wykonywać wyłącznie doświadczeni lekarze. Są oni w stanie poprzez umiejętnie dobrane zabiegi przeciwdziałać procesom starzenia się skóry. Mogą poprawić niewielkie defekty kosmetyczne takie jak przebarwienia, blizny, pieprzyki, rozszerzone naczynka. Takie elementy dla jednym może nieistotne dla innych wpływają negatywnie na jakość życia i na własną samoocenę. Lekarze specjaliści dbają o kondycję skóry pacjentów dzięki czemu zapewniają im atrakcyjny wygląd fizyczny.

Obowiązkiem lekarzy jest przed każdym zabiegiem poinformować pacjenta i tym jak dany zabieg będzie wyglądał, ile będzie trwał, jakie są do niego ewentualne przeciwwskazania ale także jak długo będzie trwała rekonwalescencja.

Do najpopularniejszych przeciwwskazań należą zakażenie wirusem HIV, ciąża, choroby nowotworowe jak również infekcje.

Częściej to kobiety pragną pięknie wyglądać, nie akceptują defektów swojej skóry, chcą się podobać sobie oraz innym. Mężczyźni w mniejszym stopniu korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, ale z czasem staja się coraz bardziej śmiali i świadomi, ze nie tylko kobiety mogą poprawiać swoją urodę.

Nie można mylić medycyny estetycznej z chirurgią plastyczną. Chirurgia jest bardziej inwazyjną dziedziną, bardziej ingerującą w ciało człowieka, w głębiej położone tkanki. medycyna estetyczna najczęściej nie wymaga od pacjentów hospitalizacji po zabiegach. Rekonwalescencja przebiega krótko i nie jest bardzo uciążliwa.

Kliniki oferujące zabiegi medycyny estetycznej mają z reguły bogatą ofertę. Wybierać można pomiędzy zabiegami profilaktycznymi jak również tymi mającymi na celu usunięcie defektu skóry.

Takie zabiegi oferuje https://bonadea-krakow.net.pl/. Klinika ta ma w ofercie wiele interesujących zabiegów. Niewątpliwie do popularnych należy powiększanie lub nawilżanie ust, peelingi medyczne, modny w ostatnich latach wampirzy lifting, zabiegi z użyciem toksyny botulinowej czyli potocznie mówiąc zabiegi z botoksem. Również mezoterapia, dermatoskopia i wypełnianie zmarszczek budzą powszechne zainteresowanie pacjentów. Polecany jest lifting bez użycia skalpela, za to za pomocą specjalnych nici. Nowatorskie rozwiązania i wykwalifikowany personel kliniki sprawiają, że przyjmuje ona pacjentów z całego kraju.

Kto nigdy nie miał do czynienia z medycyną estetyczną powinien wybrać się na konsultację do kliniki Bona Dea. Z pewnością znajdzie rozwiązanie na swoje potrzeby. Klinika zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta i odpowiedni dobór zabiegów, tak aby efekty były spektakularne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *