RSS
Paź
16

Lipofilling – metoda modelowania ciała

Lipofilling to jedna z innowacyjnych metod medycyny estetycznej, która umożliwia przenoszenie tkanki tłuszczowej z jednej części ciała na inne.

Zabieg ten z powodzeniem wykorzystuje własny materiał wypełniający, który jest poddawany tak zwanej separacji z zastosowaniem technologii filtrów F.P.U. (fat processing unit). Co więcej – wśród jego niewątpliwych zalet wymienia się także niezwykle krótki czas przeprowadzania zabiegu, a także późniejszej rekonwalescencji w stosunku do innych metod tego typu.

Lipofilling dla wymagających

Każdy, kto dba o swoją skórę oraz ciało wie, iż lipofiiling to zabieg wręcz doskonały. Za jego sprawą, istnieje możliwość zarówno wypełniania i modelowania, jak i rewitalizacji oraz nawilżenia nawet najdelikatniejszej skóry, takiej jak okolice twarzy, szyi, dekoltu, a nawet ramion, pośladków i brzucha. Co ważniejsze – zabieg pozostawia jedynie niewielkie ślady nacięć, które są konieczne, aby pobrać tkankę tłuszczową, toteż rany goją się zaledwie po kilku dniach od przeprowadzenia lipofillingu.

Jak działa lipofilling?

Mówiąc najprościej, lipofilling to przeszczep tłuszczu z obszarów, gdzie występuje on w nadmiernych ilościach, a następnie wszczepienie go w miejsca, gdzie go brakuje. Po pobraniu tkanki tłuszczowej z danej partii ciała, jest ona pozbawiana starych oraz uszkodzonych komórek, a jednocześnie w tkance pozostają składniki młodsze oraz bardziej żywotne. Po separacji tkanki, frakcja jest wstrzykiwana w okolice ciała, które docelowo mają stać się bardziej jędrne oraz większe objętościowo. Co więcej – podane komórki przyjmują się niemal natychmiastowo, unaczynniają i zaczynają funkcjonować. Warto mieć na uwadze, że odrzucenie przeszczepu przez organizm jest niemożliwe, dlatego też lipofilling jest w pełni bezpieczny. Często zabieg ten jest przeprowadzany równocześnie z liposukcją NL, który pozwala we właściwy sposób wymodelować i wyprofilować sylwetkę. Inaczej, lipofilling jest nazywany autotransplantacją, co oznacza, iż spójność tkanki jest stuprocentowe.

Do tegoż zabiegu stosowane jest urządzenie na miarę XXI wieku – Adivive, który umożliwia pobranie własnej tkanki. Więcej o Adivive można znaleźć pod adresem: http://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/adivive-komorki-macierzyste/.

Kiedy stosuje się lipofilling?

Istnieje wiele zastosowań i powodów do przeprowadzenia lipofillingu. Wśród nich znajdują się między innymi:

– cienie pod oczami;

– ubytki tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy oraz kości policzkowych;

– blizny pourazowe, bądź pooperacyjne;

– chęć poprawienia oraz powiększenia pośladków albo biustu.

Najczęściej zabieg lipofillingu jest przeprowadzany między innymi na piersiach, pośladkach, ramionach, twarzy, dekolcie, a także szyi. Jest on całkowicie bezpieczny, a także nie wywołuje ryzyka odrzucenia, bądź reakcji alergicznych. Co więcej – lipofilling daje efekt naturalnego wypełnienia.

Warto równocześnie mieć na uwadze, iż zabiegu nie wolno wykonywać u osoby mającej problemy między innymi z wątrobą, nerkami, krzepliwością krwi, bądź przy nadwrażliwości na jakiekolwiek leki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *