RSS
Paź
09

Metody wybielania zębów

Co wpływa na kolor zębów? Na kolor zębów w dużym stopniu wpływają geny. To one decydują o składzie chemicznym zębów, kolorze zębiny, grubości szkliwa i jego odcieniu. Kolejnym czynnikiem wpływającym na kolor zębów jest upływ czasu. Z postępującym wiekiem szkliwo zębów ulega ścieraniu, a im jest ono cieńsze tym mocniej prześwituje przez nie o kilka tonów ciemniejsza tkanka zębiny.

Trzecim w kolejności czynnikiem jest dieta. Na kolor szkliwa mają wpływ barwniki zawarte w produktach żywnościowych, najintensywniejsze są : w czerwonym winie, jagodach, wiśniach, kawie, herbacie. Nie pomaga również palenie papierosów  czy przyjmowanie różnych leków, szczególnie w dzieciństwie, antybiotyki i żelazo bardzo silnie wpływają na kolor tkanki kostnej uzębienia. Ogromnym wrogiem zębów pozostaje cały czas ich niestaranne mycie lub nie mycie ich wcale. Przebarwione zęby o ciemnym odcieniu nikomu nie dodają urody, dlatego warto skorzystać z technik, jakie oferuje rynek stomatologii i zdecydować się na jeden z zabiegów wybielania zębów.

Metody wybielania zębów

W gabinetach stomatologicznych dostępnych jest kilka nieinwazyjnych metod wybielania zębów. Jednak należy pamiętać, aby zabieg został przeprowadzony w profesjonalnym i w pełni przygotowanym gabinecie stomatologicznym, np.:  Gabinecie Dr W Aesthetic w Krakowie http://drwojcik.pl/oferta/stomatologia/stomatologia-estetyczna/wybielanie-zebow

Każdy zabieg wybielania zębów należy rozpocząć od wizyty konsultacyjnej w wybranym gabinecie. Lekarz stomatolog musi zacząć od przeglądu stanu uzębienia, sprawdzenia czy przez zabiegiem wybielania nie powinno zostać wykonane leczenie czy uzupełnienie ubytków. W trakcie tej wizyty powinien omówić również z pacjentem metody wybielania zębów stosowane w tym konkretnym gabinecie i wybrać jedną z nich w zależności od predyspozycji pacjenta oraz jego możliwości finansowych.

Pierwszym etapem każdego z zabiegów powinno być czyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych. Kamień nazębny usuwa się kilkoma technikami: mechanicznie, ultradźwiękami oraz poprzez piaskowanie zębów.

Wybielanie zębów- metoda nakładkowa

Wybielanie zębów metodą nakładkową polega na przygotowaniu przez zatrudnionych w gabinecie specjalistów nakładki wykonywanej na podstawie wcześniejszego odcisku uzębienia. Dzięki tej czynności nakładki są idealnie dopasowane do każdej szczęki i dokładnie do nich przylegają. Pacjent otrzymuje nakładki oraz dobrany przez stomatologa żel o odpowiednim stężeniu i wykonuje zabieg w domu, nakładając na noc na zęby nakładki wypełnione żelem. Taka kuracja trwa od 5 do 12 dni i zależy od stopnia przebarwienia zębów pacjenta.

Wybielanie zębów w gabinecie

Ta metoda wybielania zębów przeprowadzana jest w gabinecie stomatologicznym. Polega na zastosowaniu specjalnych lamp wybielających. Wcześniej stomatolog zabezpiecza dziąsła poprzez nałożenie na nie specjalnej pasty. Na zęby nakłada się żel wybielający a następnie naświetla lampą. W tym przypadku cena zabiegu jest wyższa niż przy metodzie nakładkowej, jednak efekt zabiegu jest natychmiastowy, a zęby mogą być bielsze nawet o osiem tonów. Efekt tego zabiegu utrzymuje się przez kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *