RSS
Lis
14

Na czym polega zabieg pigmentacji medycznej?

Pigmentacja medyczna to inaczej kosmetyczna technika, za pomocą której pod skórę wprowadza się specjalny barwnik, by zamaskować m.in. blizny pourazowe.

Medyczna pigmentacja nazywany jest również zabiegiem maskowania blizn, czyli jedną z odmian makijażu permanentnego, który od wielu już lat jest stosowany jako pewna technika z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Pigmentacja medyczna opiera się przede wszystkim na wprowadzaniu pod skórę całkowicie bezpiecznych, atestowanych barwników pochodzenia mineralnego, bądź roślinnego, które są całkowicie neutralne dla ludzkiego organizmu. Tym samym, barwniki nie wywołują jakichkolwiek reakcji alergicznych.

Maskowanie blizn XXI wieku

Tak zwany medyczny makijaż permanentny umożliwia między innymi maskowanie blizn pokroju:

  • pourazowych;
  • oparzeniowych;
  • pooperacyjnych;
  • blizn po zabiegu masektomii;
  • plam bielactwa;
  • blizn po zabiegach chirurgicznych, operacjach tarczycy;
  • po przebytym cesarskim cięciu.

Pigmentacja medyczna umożliwia między innymi rekonstrukcję brodawki sutkowej oraz zmianę jej kształtu, bądź koloru, a dodatkowo bez trudu retuszuje wszelakie blizny oraz zmniejsza w znaczący sposób białe plamy, będące wynikiem choroby bielactwa. Co więcej – pigmentacja jest stosowana także po przebytej chemioterapii, do przeprowadzenia makijażu permanentnego oczu i ich brwi.

Najczęściej, aby zamaskować dane blizny lub plamy, wystarczą 2-4 sesji zabiegowych, wykonywanych co 3-4 tygodnie. Średni czas zabiegu wynosi – zależnie od wielkości danego miejsca – od jednej do trzech godzin. Co ważniejsze – pigmentacja medyczna utrzymuje się nawet do trzech lat. Mimo to, długość utrzymywania się efektów pozabiegowych są uzależnione również od wyników morfologii, koloru i grubości skóry, bądź samego wieku pacjenta, bowiem im pacjent jest starszy, tym procesy zachodzące w organizmie są wolniejsze, a tym samym – barwniki utrzymują się dłużej. Ponadto, duży wpływ na finalny efekt pigmentacji mają promienie UV, właściwa i codzienna pielęgnacja skóry oraz możliwe problemy endokrynologiczne.

Zmiana życia na lepsze

Niejednokrotnie blizny, bądź plamy na skórze są powodem poważnego dyskomfortu, a także braku akceptacji własnego ciała. Najczęściej problem ten prowadzi do niskiej samooceny, a także trudności w nawiązywaniu wzajemnych relacji ludzkich. Wychodząc naprzeciw osobom borykającym się z tymże ciężarem, zabiegi pigmentacji medycznej umożliwiają znaczącą poprawę jakości życia, a także pozwalają ponownie uwierzyć we własne piękno. Za sprawą tejże metody, codzienny stres oraz obawa przed otworzeniem się na innych ludzi znikają.

Przeciwwskazania do zabiegu pigmentacji medycznej

Osoby chore między innymi na anemię, hemofilię, łuszczycę, nadwrażliwość na stosowane pigmenty, bądź też zażywające regularnie leki rozrzedzające krew nie powinny poddawać się zabiegowi pigmentacji medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *