RSS
Gru
19
koszulka Under Armour

Najlepsza odzież do biegania

Under Armour to producent odzieży sportowej. I chociaż wszyscy uprawiający sport wiedzą, że to nie odzież czyni z nich mistrza, warto jednak znaleźć do codziennego biegania taką odzież sportową, która będzie “wspierać” i “kontrolować’ wysiłek.

Jak powinna być odzież sportowa?

Odzież, którą używa się do biegania musi być przede wszystkim wygodna i nie przeszkadzać podczas wzmożonego wysiłku. Bieganie to ruch dość jednostajny, co nie znaczy, że ubranie do biegania będzie wykorzystywane wyłącznie do tego prostego ruchu. Bieganie to też rozgrzewka, to rozciąganie kończące codzienny trening, bieganie to też interwały budujące kondycję. Dlatego odzież sportowa musi gwarantować szeroki zasięg ruchu, nie ma mowy o spadających spodenkach, opadających ramiączkach czy zsuwających się legginsach. Dlatego przed zakupem odzieży do biegania, należy zawsze ją przymierzyć a w przymierzalni wykonać kilka typowo rozgrzewkowych ćwiczeń, by zaobserwować co dzieje się z odzieżą podczas ruchu. To najlepszy i najprostszy sprawdzian. Jednym z producentów zapewniających stabilność odzieży sportowej do biegania jest Under Armour  specjalizujący się w projektowaniu i produkcji odzieży sportowej, w tym specjalistycznej do biegania.

Odzież do biegania

Odzież do biegania składa się zawsze z tych samych elementów. Dla kobiet są to legginsy, bluzka, bielizna i kurtka chroniąca przed wiatrem i deszczem, mężczyzna wymieni legginsy na spodenki bądź długie spodnie. Grubość tkaniny oraz ewentualnie jej walory kompresyjne dobiera się w zależności od sezonu i konkretnej pogody oraz temperatury. A do tego niezliczona ilość wariantów kolorystycznych, wzorzystych lub gładkich. Wybór odzieży sportowej jest tak ogromny, że trudno byłoby znaleźć dwie biegające osoby tak samo ubrane. Odzież do biegania musi posiadać jednak zawsze te same cechy: musi być wykonana z materiałów szybkoschnących, oddychających i odprowadzających wilgoć na zewnątrz.

Bielizna Under Armour

Równie ważnym elementem odzieży jak kurtki czy bluzki jest bielizna sportowa do biegania. Każdy, kto kiedykolwiek uprawiał bieganie, czy inne dyscypliny zdaje sobie sprawę ile przykrości może sprawić źle dobrana bielizna. Dlatego trzeba jej szukać u producentów specjalizujących się również w tej dziedzinie. Bielizna do biegania, ale i cała odzież do biegania musi mieć płaskie szwy, albo jeszcze lepiej być bezszwowa. Ważne jest też, aby odprowadzała na zewnątrz wilgoć, jaka wytwarza się podczas wysiłku. Mokra bielizna sprzyja obtarciom i przeziębieniom, dlatego tak ważne jest, by była ona uszyta z materiałów dobrze odprowadzających wilgoć. Komfort biegania w takiej odzieży jest nieporównywalny. Zresztą to samo dotyczy skarpet do biegania, dresów czy kurtek.

Kurtki do biegania

Kurtki do biegania Under Armour wykorzystywane w wietrzne dni muszą spełniać jedną podstawową cechę. Nie można się w nich pocić, cała wilgoć musi mieć ujście na zewnątrz. Tylko w takich warunkach biegacz może liczyć, że podczas sztormowej pogody wróci do domu w pełni sił.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *